01.12.2014, autor: A. Nowak

Etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP

29 listopada 2014r. roku został przeprowadzony w naszej Szkole etap okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o III RP. Komitet Okręgowy w naszej Szkole został powołany w lutym 2014r. na mocy porozumienia zawartego przez Pana dyrektora Zygmunta Kamińskiego z władzami Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych powołanego przez Fundację Polska Edukacja im. KEN.

Gościliśmy 22 zwycięzców zawodów szkolnych  z 10 szkół województwa lubelskiego.  Dwuetapowe zmagania wyłoniły 5 laureatów Olimpiady okręgowej, którzy będą reprezentowali województwo lubelskie na etapie centralnym. 

Największą liczbę punktów zdobyła Alicja Stasiak z II LO w Chełmie, drugie miejsce zajęła Inga Szczerbińska reprezentująca naszą Szkołę. Oprócz tej dwójki do Białegostoku na etap centralny zakwalifikował się Paweł Zabielski z Pallotyńskiego Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, Patrycja Gliwka z III LO w Lublinie i Katarzyna Biega z II LO w Chełmie. 

Laureaci oprócz zaświadczeń i pamiątkowych dyplomów zostali nagrodzeni nagrodami książkami ufundowanymi przez I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu - gospodarza eliminacji okręgowych.

Cieszymy się z sukcesu Ingi a wszystkim laureatom gratulujemy.