04.12.2018, autor: W. Tutka (kl. II f)

English Café

W ramach ,,Innowacyjnej lekcji angielskiego” uczniowie klasy 2F przy pomocy klasy 1H przygotowali English Café. W menu znalazły się tradycyjne angielskie dania takie jak: corn dogs, apple pies, muffins, pancakes, hot cross buns, crumble itd. oraz St. Andrew's Cakes, czyli ciasteczka z wróżbą, bo co to za Andrzejki bez wróżb? Oczywiście wróżby także napisane były po angielsku. To jednak nie tylko kawiarenka. Uczniowie przygotowali rozbudowaną prezentację (102 slajdy), w której znalazły się opisy dań oraz przepisy na nie.

Na 4 godzinie lekcyjnej odwiedzili nas: Pani dyrektor oraz wicedyrektorzy, którzy przy English tea i naszych smakołykach obejrzeli przygotowaną i przedstawioną przez nas prezentację.

Opiekę nad całym przedsięwzięciem sprawował nasz nauczyciel angielskiego - Pani Agnieszka Turzyniecka, której bardzo dziękujemy za zaufanie i pomoc.

Połączyliśmy przyjemnie z pożytecznym - osłodziliśmy Andrzejkowy Dzień, podszlifowaliśmy język oraz zebraliśmy pieniądze na szczytny cel - wesprzemy Akcję ,,Szlachetna Paczka”.