04.01.2021, autor: I. Zych-Wężyk

Ekobohaterzy z I LO walczą o tytuł Najbardziej Proekologicznych Uczniów w Polsce

9 uczennic z klasy 2eg utworzyło drużynę i przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu ,,Ekobohaterzy’’. Konkurs podzielony jest na 5 etapów, w których uczestnicy realizują wyznaczone przez organizatorów zadania. 

W drugim etapie konkursu uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z materiałami edukacyjnymi przesłanymi przez organizatora, a następnie na ich podstawie przygotować scenariusz Ekolekcji oraz przystąpić do testu wiedzy. Drużyna z naszej szkoły zakwalifikowała się do kolejnego etapu jako najlepsza z województwa. W trzecim etapie konkursu uczestnicy wezmą udział w webinariach oraz zostaną przeszkoleni online przez ekspertów z dziedziny ochrony środowiska i tworzenia kampanii społecznych. W oparciu o wiedzę uzyskaną na webinariach i warsztatach, uczniowie przygotują projekt kampanii społecznej – fiszkę projektową. Opiekunem drużyny jest p. Iwona Zych-Wężyk.

Zachęcamy do śledzenia bloga, gdzie umieszczane są informacje o działaniach Ekobohaterów z 1LO https://www.facebook.com/ekobohaterzy.zamosc

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!