23.05.2020, autor: M. Podolak

EKO PRZESTRZEŃ wokół nas

Nasze uczennice z klasy II c: Jagoda Ziarkiewicz i Laura Kopyść wzięły udział w konkursie ekologicznym organizowanym przez Kronikę Tygodnia „Bądź Eko w Zamościu”. W ramach projektu "EKO PRZESTRZEŃ" dziewczyny zagospodarowały przestrzeń wokół szkoły poprzez założenie rabaty kwiatowej i obsadzenie jej roślinami miododajnymi, aby stworzyć odpowiednie warunki dla owadów zapylaczy. Celem projektu była też aktywizacja społeczności szkolnej do działań na rzecz zrównoważonego rozwoju  poprzez dbanie o otoczenie i docenienie wartości terenów zielonych.

W ramach projektu powstał również domek dla ptaków oraz hotel dla owadów. Zostały one wykonane z naturalnych materiałów, pokryte siatką, która będzie chronić lokatorów przed owadożernymi ptakami. Domek zapewni schronienie ptakom, zwłaszcza w miesiącach zimowych.

Uczennice, aby zrealizować swój pomysł, pozyskały sponsorów: Kwiaciarnię "Parkowa" oraz Sklep Ogrodniczy 'UNIFLORA", którzy dostarczyli kwiaty na rabatę kwiatową.

Opiekunką młodych ekolożek była Pani Profesor Agnieszka Niańko. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu, ale już dzisiaj możemy podziwiać efekty ich działań.

 

O projekcie możecie przeczytać na:

https://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/20329,badz-eko-w-zamosciu-eko-przestrzen