06.12.2019, autor: A. Szczygieł

Dzień Wolontariusza na sportowo

Z inicjatywy ONZ 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej z tej okazji zorganizowało spotkanie wolontariuszy i opiekunów szkolnych kół Caritas pod hasłem:  „Dzień Wolontariusza na sportowo”. Głównym celem było uznanie pracy wolontariuszy angażujących się w akcje pomocowe i podziękowanie za trud, czas oraz poświęcenie dla potrzebujących. Zaproszeni zostali też przedstawiciele naszego Szkolnego Koła Caritas. Szkołę reprezentowały: Patrycja, Gabrysia, Zosia, Wiktoria, Ula i Julka pod opieką p. Anny Szczygieł.

Obchody rozpoczęły się Mszą św. koncelebrowaną w Katedrze Zamojskiej. Następnie ok. 500 uczestników liturgii  udało się do hali OSiR w Zamościu, gdzie w podniosłym nastroju odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego oraz wysłuchali krótkich okolicznościowych wystąpień przedstawicieli władz miejskich. Część oficjalną uświetniła Szkoła Muzyczna JAMAHA.

Później w radosnej atmosferze wolontariusze uczestniczyli w różnorodnych zawodach sportowych, gdzie nie było ani przegranych, ani lepszych , ani słabszych... 

Przedstawicielki naszej Szkoły szczególnie upodobały sobie następujące dyscypliny: wyścig z kozłowaniem piłki, przenoszenie piłki lekarskiej i skoki z piłką siatkową między kolanami... A mogły wybrać np. skoki zajęcze, przewroty, skoki przez płotki czy inne. Śmiechu i żartów było mnóstwo. Dziewczyny pięknie reprezentowały Szkołę i świetnie się przy tym bawiły. Wszyscy wygrali i otrzymali dyplomy oraz statuetki wraz z podziękowaniami i życzeniami zapału do nowych wyzwań. Działanie zostało zorganizowane przez Caritas Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci i Młodzieży im. św. Jana Bosko w Hrubieszowie i współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w Warszawie.