13.10.2015, autor: s. M. Kozioł

Dzień Papieski 2015

Jan Paweł II – Patron Rodziny – to hasło jubileuszowego XV Dnia Papieskiego obchodzonego w tym roku 11 października /niedziela/. Z tej to okazji  młodzież naszej Szkoły pod kierunkiem

s. Mirosławy Kozioł przedstawiła w Katedrze Zmartwychwstania Pańskiego i Świętego Tomasza Apostoła w Zamościu  spektakl Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”.

Utworem tym przyszły papież pragnie zwrócić uwagę młodym ludziom, aby dobrze  zrozumieli na czym polega prawdziwa miłość i sakrament małżeństwa. Karol Wojtyła podkreśla, że podstawą szczęśliwej miłości małżeńskiej jest wierność, uczciwość, wolność i odpowiedzialność. Stosowanie tych poleceń przynosi autentyczną radość i spokój ducha.

 

Nasi młodzi aktorzy spisali się rewelacyjnie – profesjonalną grą i pełną wdzięku i prostoty postawą oczarowali licznie zebranych widzów w Katedrze Zamojskiej. Udowodnili tym samym, wbrew medialnym sensacjom, że szlachetna, czysta i ambitna młodzież  jeszcze istnieje – a już na pewno w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Zamoyskiego w Zamościu.