16.10.2012, autor: K. Sobczuk

Dzień Edukacji Narodowej

14 października to data znana chyba wszystkim, małym i dużym. Tego dnia w całej Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Choć potocznie zwany jest Dniem Nauczyciela, to święto wszystkich pracowników oświaty. Jak co roku, uroczystości z nim związane odbyły się również w naszym Liceum. 

W całej szkole już od rana panowała świąteczna atmosfera. Całości dopełniali elegancko ubrani uczniowie oraz nauczyciele. Ci drudzy wędrowali korytarzami z naręczami kwiatów złożonymi im w podzięce za ich trud i poświęcenie. Tego dnia lekcje trwały krócej niż zazwyczaj, a zaraz po ich zakończeniu odbyła się akademia, w której udział wzięli nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej. Zgromadzeni obejrzeli program muzyczno-słowny, przygotowany przez uczniów klas: 1g, 2e, 3b, 3h, pod kierunkiem Pani Profesor Beaty Wasilewskiej-Wnuk. Recytowanym wierszom oraz śpiewanym piosenkom przez cały czas towarzyszyły kojące dźwięki pianina i skrzypiec. Wykonawcy spisali się na medal, uświadamiając widzom ważność obchodzonej uroczystości. Kiedy muzyka ucichła i występy dobiegły końca, nadszedł czas na przemówienie Pana Dyrektora, który złożył pedagogom życzenia oraz wręczył zasłużone nagrody. Całość została podsumowana przez przewodniczących Samorządu Uczniowskiego.

Święto było doskonałą sposobnością, aby wyrazić to, co nieokazywane jest na co dzień.
Z racji tego, że wszystkie z możliwych życzeń zostały już powiedziane, pozostaje tylko mieć nadzieję, że tak wyjątkowe chwile zdarzać się będą częściej, a nie tylko raz do roku.