21.10.2011, autor: M. Kolasa

Dzień Edukacji Narodowej

14 X to Dzień Edukacji Narodowej, który upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej i czas, gdy „myśli wszystkich biegną ku szkole”.
Zgodnie z tradycją cała kadra nauczycielska, pracownicy szkoły i przedstawiciele klas zostali zaproszeni na uroczystą akademię w naszej przytulnej auli. Wchodząc do sali, widać było jeszcze pamiątki po otrzęsinach, siedzących i rozmawiających ze sobą nauczycieli oraz uczniów, którzy z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie uroczystości.
Jako pierwszy głos zabrał Jakub Łysejko – podziękował wszystkim za przybycie i, w imieniu społeczności uczniowskiej, złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Następnie na mównicy pojawił się Dyrektor naszej szkoły – pan Zygmunt Kamiński, który także złożył najserdeczniejsze życzenia i podziękował kadrze nauczycielskiej za pomyślną współpracę. Potwierdzeniem słów pana Dyrektora Zygmunta Kamińskiego było przyznanie wielu nagród nauczycielom naszej szkoły.
W tym roku akademię przygotowali uczniowie klasy II „j” pod opieką pana Macieja Kokoszki. Uczniowie skutecznie i sprawnie, ale także z poczuciem humoru pokazali, że nawet najwięksi naukowcy czy artyści nie zawsze świecili przykładem i nie byli aniołkami... jak my.
Całą akademię zakończyło podziękowanie Wicedyrektorów - pana Grzegorza Nogasa i pani Lucyny Mielniczuk za przyjemnie spędzony czas i trud włożony w przygotowanie akademii.