02.04.2019, autor: M. Podolak

Docenieni przez Prezydenta RP

Grupa artystyczno-wokalna „Ku Chwale”, której wokalistką jest Kaja Peć – uczennica naszego Liceum, wraz z Panią Dyrektor Bożeną Krupą, opiekunami zespołu i przyjaciółmi gościła w Warszawie na zaproszenie Kancelarii Prezydenta. Dwudniowa wizyta /29-30 marca/ w stolicy była podziękowaniem i nagrodą  za pracę i krzewienie patriotyzmu wśród młodzieży.

Jesienią 2018 r. młodzi ludzie – uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. M. Romanowskiego w Józefowie i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim włączyli się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, nagrywając utwór „Taka jesteś Polsko”. Muzykę skomponował Pan Tomasz Kukiełka, który z nauczycielką języka polskiego Panią Marzeną Kowalczyk jest także autorem tekstu. Piosenka zdobyła sympatię internautów, została też dostrzeżona przez Kancelarię Prezydenta. 

Zobaczcie koniecznie: https://www.youtube.com/watch?v=6R2XmcPMV90

Pobyt w stolicy rozpoczął się od zwiedzania Pałacu Prezydenckiego. Przedstawiciel Kancelarii – Jakub Kiersikowski, przekazał n a ręce Pana Tomasza Kukiełki podziękowania i pamiątki od Prezydenta Andrzeja Dudy.

Zespół odwdzięczył się Panu Prezydentowi statuetką wykonaną z józefowskiego kamienia.

Dzięki uprzejmości sponsorów młodzi  artyści mieli możliwość obejrzenia musicalu „Piloci” w Teatrze „Roma”.

Drugi dzień pobytu w Warszawie przeznaczono na intensywne zwiedzanie. Rozpoczęło się w Muzeum Powstania Warszawskiego, od przybliżenia tragicznej historii młodych ludzi walczących w obronie Warszawy. 

Na zaproszenie zamojskiego posła Pana Sławomira Zawiślaka młodzież wraz z opiekunami zwiedzała budynek Sejmu RP.

 

Następnym punktem programu była warszawska Starówka oraz Grób Nieznanego Żołnierza. 

Pobyt w Warszawie zakończyło zwiedzanie Stadionu Narodowego.

 

Zobaczcie koniecznie: https://www.youtube.com/watch?v=6R2XmcPMV90

Gratulujemy!