19.03.2013, autor: M. Twardziszewska

Dni Otwarte

Dni otwarte już za nami. 15 marca naszą szkołę odwiedziły tłumy gimnazjalistów, którym nie straszna była śnieżna aura. Jak co roku dla naszych gości przygotowaliśmy szereg atrakcji.

Każdy z przybyłych oddany był pod opiekę uczniów, którzy oprowadzali po szkole i opowiadali o życiu I LO. Oczywiście wędrówka zaczynała się od pokonania naszych legendarnych schodów.

Uczniowie klas pierwszych zajęli się prezentacją profili. Przygotowali konkursy, rebusy, pokazy.

Młodzi chemicy wykonywali przeróżne doświadczenia. Dowodem ich obecności i zaangażowania był m.in. siwy dym pokrywający  korytarz.

Oczywiście nie zabrakło też pokazów fizycznych

Germaniści ulokowali się co prawda w niewielkiej salce, ale za to zainteresowanie ich ofertą było ogromne.

Bractwo rycerskie, kiedy rozłożyło już ekwipunek, prezentowało swoje umiejętności. Co ciekawsi mogli obejrzeć pochodzącą z różnych okresów broń, zbroję (okropnie ciężka), wziąć do ręki miecz (nie tak ciężki jak wieść gminna niesie).

Tradycyjnie największą popularnością cieszyła się Karczma Hetmańska. Każdy strudzony zwiedzaniem szkoły mógł zjeść coś pysznego i posiedzieć w miłej atmosferze. Stoły uginały się od jedzenia, a obsługa dbała, by nikt nie wyszedł głodny. Amatorzy słodkości znaleźli swoje miejsce w sali nr 3, gdzie znajdowała się kawiarenka. 

W tym samym czasie w auli miały miejsce układy taneczno-gimnastyczne przygotowane przez uczennice klas pierwszych i pokaz akrobacji w wykonaniu Wojtka.

Później na scenę wkroczyli muzycy i można było wysłuchać piosenek w kilku językach: francuskim, hiszpańskim, rosyjskim i angielskim.

Swoją wiedzę o Zamościu można było sprawdzić w sali nr 9, tam uczniowie klasy 2 e zapraszali do wzięcia udziału w grze planszowej.

Mamy nadzieję, że z naszymi gośćmi w równie dobrych humorach spotkamy się już we wrześniu.