09.02.2016, autor: M. Twardziszewska

„Debiut” należy do Pierwszego

6 lutego w Zamojskim Domu Kultury rozstrzygnięto 30 Konkurs Literacki „Debiut”. Jury w  składzie: Małgorzata Mazur, Bożena Fornek, Grażyna Kawala przyznało nagrody, które trafiły w ręce naszych uczniów. I tak w kategorii poezja przyznano trzy równorzędne nagrody: Damianowi Brzusiowi, Agnieszce Kopciewskiej i Patrycji Siwek, natomiast w  kategorii proza przyznano dwie równorzędne nagrody: Izabeli Krzesińskiej i Agacie Klimczuk. Wszystkie wyróżnione prace będą opublikowane w Zamojskim Kwartalniku Kulturalnym.

„Krótkie opowieści o pisaniu” wygłosili Agnieszka Wyłupek i nasz nauczyciel, prof. Piotr Linek.

W części artystycznej finału Konkursu także nie zabrakło naszych uczniów, z recitalem wystąpiła Kasia Linek, towarzyszyła jej Olga Mołdoch (gitara) i Bartek Dawid (skrzypce), a  potem swoje umiejętności wokalne zaprezentował uczeń klasy 3 a Bartek Góra.

18 marca o godzinie 16.00 będzie miał miejsce wieczór autorski, w którym wezmą udział nagrodzeni twórcy. „Spotkanie na schodach” tradycyjnie odbędzie się w naszej szkole.