17.11.2012, autor: D. Kulpik

94 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Z okazji 94. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Zamościu na Rynku Wielkim odbyła się manifestacja patriotyczna. Wzięli w niej udział przedstawiciele klas pierwszych wraz z nauczycielami. 

W poniedziałek 12 listopada w naszej szkole miała miejsce akademia upamiętniająca ten ważny w dziejach narodu polskiego dzień. Uroczystość rozpoczął przewodniczący Konrad Kuczyński. Uczniowie przygotowali montaż słowno–muzyczny i pokaz slajdów przedstawiających fotografie z okresu wojennego. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klas pierwszych, drugich, trzecich oraz p. Beatę Wasilewską-Wnuk i p. Beatę Hawrylak. Inscenizacja spotkała się z aprobatą publiczności, wyrażoną w długich oklaskach."

W szczególny sposób w obchody Dnia Niepodległości włączyła się klasa 2F, która pod kierunkiem p. prof. Barbary Jędruszczak przygotowała happening niepodległościowy. Uczniowie tej klasy zorganizowali szkolny marsz niepodległościowy, podczas którego grali pieśni patriotyczne. Zapewne wszyscy zwrócili uwagę, że na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się plakaty o treści patriotycznej. Dodatkowo w sali numer 4 miało miejsce spotkanie przy gorącej grochówce – młodzież przygotowała prezentację wydarzeń historycznych i zachęcała do wspólnego śpiewania pieśni niepodległościowych.