27.09.2016, autor: M. Podolak

100 %-wy Damian

Nasz tegoroczny maturzysta Damian Koss znalazł się w elitarnym gronie 25 laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Matura ma 100%”.

Konkurs organizuje Fundacja „Zawsze Warto” z Krakowa wspólnie z Centralną Komisją Egzaminacyjną. Celem konkursu jest wyróżnienie uczniów uzyskujących wyjątkowo wysokie wyniki na egzaminie maturalnym. W tym roku maturę zdawało w Polsce 258 372 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.  Aby znaleźć się w grupie najlepszych maturzystów  w Polsce, należało zdawać co najmniej dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym, uzyskać  z co najmniej jednego z nich 100 procent lub tytuł finalisty/laureata na olimpiadzie przedmiotowej i z każdego egzaminu maturalnego otrzymać więcej niż 90 %. Damian spełnił  te surowe kryteria i 22 września uczestniczył w uroczystej Gali Finałowej we Wrocławiu.

 

Wielkie gratulacje należą się Rodzicom Damiana. Jest to też ogromny sukces Szkoły i powód do dumy dla nauczycieli.

 

Gratulujemy serdecznie życząc Damianowi powodzenia i zadowolenia z wybranych studiów w SGH. Mamy nadzieję, że będzie rozwijać swoje zainteresowania naukowe, ale znajdzie też czas na swoje pasje, czyli uprawianie sportu i czytanie.

http://roztocze.net/100-maturzysty/

 

http://www.kurierzamojski.pl/wiadomosci/maturzysta-na-100/